Rubriky

Ondřej Teplý na mistrovství Evropy těsně za první desítkou

Mistrovství Evropy třídy Finn skončilo v neděli 6. září v polské Gdyni třemi udělenými tituly. Závodili totiž dohromady všichni od juniorů do 23 let až po masters nad 40 let.

Na absolutní titul mistra Evropy dosáhl Zsombor Berecz z Maďarska, tréninkový partner našeho reprezentanta Ondřeje Teplého, který skončil dvanáctý. Stříbro bral Giles Scott z Velké Británie a bronz Joan Cardona ze Španělska. Ten navíc zvítězil v kategorii do 23 let. Masters vyhrál Milan Vujasinovic z Chorvatska, který byl celkově třináctý. V kategorii nad 60 let získal stříbro Vladimír Skalický.

Po celý týden převládal silný vítr, který se hodně točil, občas přišla i nějaká bouřka, bylo zataženo a často pršelo. Až poslední den závodu přinesl slunce a nádherné jachtařské podmínky s větrem od 10 do 18 uzlů, který si 70 jachtařů z 27 zemí pravdu užilo. Byl tu pobřežní vítr od, s obrovskými výkyvy ve směru, stejně jako něco, co chybělo celý týden, sluneční svit.

 

„Závod byl velmi slušně obsazen, ze světové špičky chybělo jen pár závodníků. Byl to pro mě po strašně dlouhé době první zahraniční velký závod, a tak jsem s výsledkem spokojen,“ řekl Ondřej Teplý. „Bojoval jsem o první desítku, ke konci závodu jsem už jezdil dobře. V průběhu závodu jsem neměl úplně štěstí několikrát přišla nečekaně velká změna a já se propadl z dobré pozice o několik míst dozadu. Nebýt toho, mohl jsem být bez problémů v první desítce,“ popsal Ondra průběh závodu.

 

Novopečený mistr Evropy Zsombor Berecz uvedl, že závodní týden byl skutečně vyčerpávající: „Je mi 34 let. Po tomto týdnu si připadám na 60. Byla to jedna z nejtěžších regat, jaké si ve své kariéře pamatuji. Každý den se měnil vítr, neustále skákal, situace byla nepřehledná. Bylo to velmi náročné, ale do historie jsem se zapsal prvním historickým titulem z tohoto závodu pro Maďarsko.“

 

V jeho tréninkové skupině je i Ondřej Teplý, společně strávili téměř celé letní tři měsíce na Mallorce. „Rozhodně máme v současné době nejsilnější tréninkovou skupinu, ještě k nám patří Španělé a Chorvat Nenad Bugarin. Na této regatě to vidíte ve výsledcích. Odvedli jsme docela dobrou práci. Jakmile jsme mohli trénovat společně, odjeli jsme do Palmy. A každý den jsme se zlepšovali a přišli jsme sem připraveni a ukázali jsme, že jsme schopni vyhrát a odvézt si medaile, takže jsem velmi šťastný za sebe i za tým,“ dodal spokojený Zsombor Berecz. Jeho trenérem je olympijský zlatý medailista ve třídě Finn z roku 1996 Polák Mateusz Kusznierewicz.

 

„Jsem rád, že jsem s nimi mohl na Mallorce strávit celé léto, určitě mě to posunulo dál. Nyní budu asi měsíc doma, zúčastním se mistrovství ČR v polovině září na Lipně a pak poletím na celou zimu trénovat na Kanáry. Poslední olympijskou kvalifikací bude až v květnu mistrovství světa v portugalském Portu, tak mám na přípravu dost času,“ plánuje Ondra.

 

Co se týká mistrovství Evropy třídy Finn v roce 2021, tak se pojede v dubnu v Hyeres i pro juniory, pro Masters je závod naplánován do Tihany na Balatonu, kde měl původně být letos.

Výsledky

  1. Zsombor Berecz HUN
  2. Giles Scott GBR
  3. Joan Cardona Méndez ESP

…..

  1. Ondřej Teplý CZE
  2. Vladimír Skalický CZE (2. GG Master)
  3. Matouš Červenka CZE (6. Master)
  4. Martin Kaloš CZE (5. G Master)

 

Kompletní výsledky zde: https://events.pya.org.pl/2020-open-finn-european-championship,e23

 

 

 

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ondřej Teplý na mistrovství Evropy těsně za první desítkou”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *