Rubriky

Rybaření v Norsku: Lovit ryby můžete za každého počasí

Ostrov Averoy leží ve středním Norsku na 63. rovnoběžce v bájném kraji trollů More og Romsdal. S pevninou ho spojuje Královská cesta, silnice která propojuje několik malých ostrovů nádhernými mosty a vytváří tak nádhernou scenérii. Stavbu financoval norský král proto ji Norové nazývají Královská cesta. Správný název je Atlanterhavsvegen. V blízkosti je město a přístav Kristiansund.

Kjonnoya je malebná vesnička na ostrově Averoy u západního pobřeží Norska na 63. rovnoběžce, vzdálená cca 1700 km od Prahy, západně od města Trondheim. Kemp se nachází na strategicky položeném místě s úchvatným výhledem na místní maják a jeho poloha umožňuje rybolov na otevřeném moři v dosahu několika set metrů. Členitost pobřeží (množství ostrovů), zde neumožňuje lov ryb velkým rybářským lodím pomocí sítí.Při nepřízni počasí je možné rybařit v chráněném vnitřním fjordu. Při lovu na otevřeném moři oceníte pěti až šesti metrové lodě, vybavené motory MERCURY 15 až 50 HP.

Většina místních vyhlášených a na ryby bohatých rybářských lokalit se nachází v dojezdové vzdálenosti do pěti minut jízdy lodí.Takže odpadá dlouhé přemisťování za rybami,tak jak je nutností v mnoha jiných lokalitách, kde jsou rybáři nuceni v rámci rybářského komfortu (s dojezdovými vzdálenostmi i přes půl hodiny) využívat silnější a delší lodě s mnohonásobně vyšší spotřebou pohonných hmot.

V krajních případech, kdy nelze rybařit ani na moři ani ve fjordu,je možno lovit ryby z mola a břehu kempu (platýsi,úhoři). Po dohodě se správcem areálu Vás rádi zavezeme na jeden z mostů Atlantské cesty, kde mnoho cizinců zkouší své rybářské štěstí.

Lov z mostu je nezapomenutelným rybářským zážitkem.

Dovolujeme si říci, že můžeme garantovat lov ryb za každého počasí!!!

Terminy, ceny a podrobné informace, nejdete na: Rybaření v Norsku

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Rybaření v Norsku: Lovit ryby můžete za každého počasí”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *