Rubriky

Srdíčkové dny pomáhají ode dneška v Praze, po obědě začínají na náměstí Míru

K podzimu patří Srdíčkové dny a k podzimním Srdíčkovým dnům zase Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Proběhne v pondělí 23. září od 12:30 do 16:30 na náměstí Míru v Praze za přítomnosti řady známých českých osobností. V průběhu dne bude na místě probíhat také zdravotně zaměřený doprovodný program. Vstup je pro všechny zdarma.

„Těšit se můžete na známé zpěváky a herce. Svou účast nám letos přislíbili Bára Basiková, Leona Machálková, Monika Absolonová, Petra Černocká, Petr Kolář, Stanislav Hložek, Adam Mišík, Kateřina Brožová a mnozí další.  Děti si přijdou na své díky klaunu Ferdovi a Sněhurce, kteří si pro ně připravili hravé soutěže. Chybět nebude ani oblíbené malování obličeje. O chuťovou potěchu se postarají studenti Středního odborného učiliště gastronomie z Prahy 10, kteří budou servírovat čerstvě upečené tradiční koláče, “ vyjmenovává jenom některé z vzácných hostů programu ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Součástí odpoledne na náměstí Míru budou tradičně stánky, kde budou probíhat preventivní zdravotní akce. K dispozici budou dermatologové z Nemocnice Královské Vinohrady, kteří zdarma vyšetří pihy, mateřská znaménka. Chybět nebude ani měření hladiny cukru v krvi prostřednictvím společnosti PROMEDICA PRAHA GROUP. Rodiče mají možnost zkontrolovat svým ratolestem stav jejich zraku prostřednictvím Ortoptiky dr. Očka.

„Hlavním cílem celého Zábavného odpoledne pro děti i dospělé je samozřejmě se pobavit a strávit příjemné odpoledne s celou rodinou. Jde ale také o zahájení charitativní sbírky Srdíčkové dny, která rok co rok ukazuje, že ne všichni okolo nás se mohou radovat a užívat si spokojeného života. V Česku žije mnoho vážně nemocných dětí a naší snahou je prostřednictvím Srdíčkových dnů jim jejich nelehké osudy malinko usnadnit. Zapojit se může každý a my všem laskavým lidem co nejupřímněji děkujeme. Z výtěžku nakupujeme nejrůznější zdravotní a rehabilitační pomůcky jako invalidní vozíky či speciální kočárky, zdravotnický materiál, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení podle konkrétních potřeb dětí,“ dodává Maria Křepelková.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Srdíčkové dny pomáhají ode dneška v Praze, po obědě začínají na náměstí Míru”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *