Rubriky

Hvězdárna jede pro Krtka. Největší model Měsíce pomáhá ode dneška v Brně

Největší model Měsíce, procházka s kosmonautem a cyklojízda. Hvězdárna jede v pondělí 23. září pro Krtka! V zahradě dětské nemocnice v Černopolní ulici tak připomene charitativní akci, do které se může zapojit každý svým pohybem a pomoci tak urazit 400 tisíc kilometrů – symbolickou trasu ze Země na Měsíc. Snahou je, aby za každý kilometr Nadační fond Krtek obdržel 1 korunu.  

Ke sbírání kilometrů a peněz pro Krtka jsou vyzváni všichni cyklisti, běžci, plavci… stačí, aby se zapojili do systému strava.com. Akce potrvá až do 31. října 2019.

„Jsem rád, že v roce, kdy si připomínáme padesáté výročí od prvního přistání člověka na Měsíci, můžeme symbolicky pomoci i dětem, které postihla tak závažná nemoc. Je to také příležitost se zamyslet nad tím, že přestože jsme před půl stoletím dokázali vyslat Apollo 11, přes 90 procent nemocných se tehdy nepodařilo zachránit. Dnes se na Měsíc sice jen díváme, ale skvělým lékařům a jim pomáhajícím výzkumníkům se daří téměř 90 procent nemocných vyléčit,“ uvedl ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

Pondělní happening a cyklojízda, do které se zapojí přední brněnské osobnosti, odstartuje v 10.30 před Hvězdárnou a planetáriem Brno a skončí v zahradě dětské nemocnice v Černopolní ulici. Tady už bude (za příznivého počasí) čekat model Měsíce a také kosmonaut, který bude mít za úkol vykouzlit nejen dětem úsměv a naději na brzké vyléčení.

Součástí akce je také tisková konference, na které se dozvíte, jak dlouhá cesta ještě zbývá k dosažení Měsíce.

Na jízdu se s námi vydají:

  • přednosta kliniky dětské onkologie prof. MUDr. Jaroslav Štěrba Ph.D.
  • senátor Parlamentu ČR a ředitel hvězdárny Mgr. Jiří Dušek Ph.D.
  • náměstek primátorky města Brna Mgr. Petr Hladík
  • radní města Brna RNDr. Filip Chvátal, Ph.D.

Akce je také pozvánkou na sobotu 28. září, kdy podpoříme dětskou onkologii společnou cyklojízdou, která začne ve 14 hod. na Moravském náměstí.

Nadační fond KRTEK

Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí.  Naší hlavní prioritou zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky.  Zajišťujeme dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispíváme na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Průběžně, podle aktuálních potřeb, vytváříme projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem, i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky.

Akce Jedeme s Krtkem na Měsíc se koná díky
Sun Drive communications, Hvězdárně a planetáriu Brno, Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, projektu Živé město a náměstka primátorky města Brna Petra Hladíka.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hvězdárna jede pro Krtka. Největší model Měsíce pomáhá ode dneška v Brně”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *