Rubriky

Tip na výlet do Prahy: Úřad vlády při příležitosti oslav Dne vzniku Československa zpřístupní pro veřejnost Kramářovu vilu

V pondělí 28. října 2019 bude veřejnosti zpřístupněna Kramářova vila nacházející se v pražských Letenských sadech. Tento objekt patřící Úřadu vlády ČR se pro návštěvníky otevírá při slavnostní příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Vila bude pro zájemce z řad veřejnosti otevřena od 9.00 do 17.00 hodin.

Kramářova vila, jejíž stavbou byl pověřen vyhlášený vídeňský architekt Friedrich Ohman spadá pod správu Úřadu vlády ČR od roku 1952. V devadesátých letech byla kompletně zrekonstruována a od roku 1998 slouží jako rezidence předsedy vlády České republiky. Vila tak pravidelně hostí významné světové státníky a je místem protokolárních přijetí předsedy vlády.

Pro návštěvníky je připraven zajímavý výklad nejen o interiéru a uměleckých předmětech umístěných ve vile, ale rovněž i o jejím současném využití. K vidění bude například jídelna zdobená byzantskými motivy, pracovna Karla Kramáře či kulečníkový sál ve staroruském stylu. Průvodci ovšem návštěvníky obvykle upoutají i působivým příběhem prvních majitelů vily, manželů Kramářových.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut. Jednotlivé exkurze budou ukončeny na zahradě, kterou si zájemci mohou samostatně projít a užít si netradiční výhled na řeku Vltavu i panorama Prahy. Návštěvníci budou mít rovněž příležitost prohlédnout si nově zrekonstruovanou terasu Kramářovy vily.

Poslední dny otevřených dveří pořádané Úřadem vlády ČR se uskuteční v den státního svátku 17. listopadu 2019 při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce. V tento slavnostní den bude pro veřejnost zpřístupněn Hrzánský palác na Hradčanech a Lichtenštejnský palác na pražské Kampě.

Termín

  1. října 2019

Čas

9.00 – 17.00 hodin (poslední komentovaná prohlídka začne v 16.00 hodin)

Místo

Kramářova vila, Gogolova 212/1, Praha 1

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tip na výlet do Prahy: Úřad vlády při příležitosti oslav Dne vzniku Československa zpřístupní pro veřejnost Kramářovu vilu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *